Сучасне викладання суспільних дисциплін спрямоване на забезпечення розвитку та соціалізації особистості, формуванні національної самосвідомості, загальної культури, світоглядних орієнтирів, екологічного стилю мислення і поведінки, творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок, здатності до саморозвитку й самонавчання в умовах глобальних змін і викликів.
Історія надзвичайно захоплива і важлива наука в житті людства. Вона допомагає нам зрозуміти ким є ми, як ми дійшли до цього рівня розвитку і чому наш світ є таким зараз.
Тому професійна спільнота вчителів суспільно-мистецького циклу сприяє розвитку історичного, критичного та творчого мислення, здатності розуміти загальний хід історичного процесу та проблем, що постають перед країною та світом. Сприяє формуванню політичної та правової культури, громадянської самосвідомості, пошани до державної символіки України в гармонійному поєднанні із національними та загальнолюдськими цінностями.
Як важливий простір для розвитку учнів у ліцеї створено кабінет історії, який сприяє формуванню історичного, критичного та творчого мислення. Він обладнаний проектором, комп'ютером та стендами на яких відображено розвиток історичних подій від стародавнього світу до сьогодні. Для майбутніх вступників є змінний стенд де знаходиться актуальна інформація про НМТ. У кабінеті є традиційні народні старожитності, які дадуть можливість відчути працюючим тут подих століть. Частину освітнього простору у кабінеті відведено для музею «Бойової слави». Оснащення кабінету забезпечує вчителям можливість ефективно використовувати візуальні та мультимедійні засоби для ілюстрації матеріалу та залучення учнів до уроків.
Наша професійна спільнота дбає про гармонійний розвиток особистості. І саме мистецтво має унікальні можливості впливу на людину, тому художньо-естетичне виховання, насамперед, універсальний засіб особистісного розвитку школярів на основі виявлення індивідуальних здібностей, різнобічних естетичних потреб та інтересів. Ефективність роботи естетичного циклу полягає в тому, щоб у процесі сприймання, інтерпретації творів мистецтва і практичної художньо-творчої діяльності формувати в учнів особистісно-ціннісне ставлення до дійсності та мистецтва, розвивати естетичну свідомість, загальнокультурну і художню компетентність, здатність до самореалізації, потребу в духовному самовдосконаленні.
Задля естетичного виховання у ліцеї створено сучасний кабінет мистецтва, який використовується також як музична студія. Він обладнаний сучасними музичними інструментами: синтезатором, електрогітарами, електронною ударною установкою, радіомікрофонами, силовим мікшером, металофоном, маракасами. Кабінет облаштований меблями для робочого місця вчителя, стільцями з відкидним столиком для учнів, шафами для зберігання предметів навчального обладнання, маркерною дошкою та телевізором.
Кабінет образотворчого мистецтва допомагає учням розвивати творче мислення, сприяє емоційному та творчому розвитку. Він у повній мірі забезпечений сучасною методичною літературою, демонстраційними матеріалами, таблицями. Змінний стенд дає учням інформацію про теми, що вивчаються на уроках і є місцем для виставки кращих дитячих робіт. Виготовлено стаціонарні стенди з теорії образотворчого мистецтва та мистецтва.
Кабінет обладнано сучасною демонстраційною технікою: мультимедійним проектором, екраном та ноутбуком. У достатній кількості придбано аудіовізуальні засоби навчання з методичними та дидактичними матеріалами для уроків. Естетично оформлено змінні виставки: «Роботи обдарованих учнів» та «Українське народне мистецтво».
Кабінет образотворчого мистецтва є осередком роботи з учнями по підготовці до позакласних та позашкільних заходів та конкурсів, місцем проведення майстер-класів, зустрічей учнів з цікавими людьми, сприяє їхньому творчому, емоційному та естетичному розвитку.
Наша професійна спільнота активно залучає дітей до пізнавальної активності та творчості і в позаурочний час. У нас працює гурток історії «Кліо» під керівництвом Маргарити Бабчинської, вокальний ансамбль «Світанок» - керівник Зоя Рафалюк, хореографічний колектив «Pa-ti-pa» - керівник Наталія Сергієнко та гуртки «Очумілі ручки», «Образотворчого мистецтва» - керівник Ольга Тітова.
Наші досягнення:
ХХІІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», 2023 р., ІІ місце у номінації: «Історія України і державотворення» Тема: «Ямпільська Республіка- подільський Холодний Яр» (Тарас Шевченко: «Смійся, лютий враже! Та не дуже, бо все гине, - Слава не поляже» («До Основ’яненка»))
Переможці 2023 конкурс "Знай та люби свій рідний край" у номінаціях вироби з бісеру, вироби гачком, номінація вишивка, номінація художнє різьблення по дереву. Обласний конкурс станції юних натуралістів, ІІ місце у номінації: «Птахи рідного краю».
Міжнародний конкурс талантів «Євро Зима-2022» Перша премія у номінації «Оригінальний жанр» нагороджується Мюзикл «Золотий птах», вокальний ансамбль «Світанок», хореографічний колектив «Pa-ti-pa».