Міжнародна співпраця

Діяльність закладу щодо реалізації міжнародного співробітництва реалізується за такими напрямами: укладання двосторонніх меморандумів із навчальними закладами європейських країн-сусідів; вивчення досвіду зарубіжних колег; участь у програмах, проектах, акціях, конференціях, форумах разом із зарубіжними навчальними закладами; участь у програмах партнерських обмінів між українськими та європейськими навчальними закладами; проведення міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів; участь у проектах і програмах міжнародних організацій; розроблення спільних освітніх проектів; організація позакласної діяльності. Педагоги комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради» активно використовують участь у волонтерських програмах: AIESEC та GoCamp та меморандум про співпрацю з І ліцеєм ім. Жеромського, щоб створити умов для розвитку і самореалізації кожної особистості через підвищення мотивації до навчання та оволодіння ключовими компетентностями необхідними кожному сучасному, конкуренто спроможному індивіда, здатному до творчої діяльності та співпраці з представниками інших культур. Учні закладу постійно беруть участь в програмі обміну майбутніх лідерів FLEX.

В 2018-2019 навчальному році комунальний заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 Вінницької міської ради» розпочав співпрацю з організацією AIESEC. Вивчення англійської з волонтерами - це перебування у неформальному середовищі з постійною підтримкою комунікації, з різноманітними онлайн-ресурсами, які допомагають співпрацювати поза шкільними класами.

У лютому-березні у школі працювали волонтери з Туреччини. Було проведено ряд уроків та заходів з носіями мови, зокрема у старших класах. Учні покращували свої знання, спілкуючись з волонтерами, і це дало їм можливість зробити правильний вибір при вступі до ВНЗ. У квітні слухачі гуртка «Спілкуємось англійською» мали чудову нагоду поспілкуватись з носієм мови із Єгипту.

У літньому пришкільному таборі «Барвінок» проводили з учнями волонтерську роботу представники з Туреччнини та Китаю. Вихователем загону Шевченко С.В. було організовано та проведено тематичну вечірку. Такі заняття заохочують школярів до вивчення іноземної мови, надихають їх розширювати свій кругозір, зацікавлюють дізнаватися більше про культуру та життя людей країни, мова якої вивчається.
Заклад продовжує співпрацювати з даною організацією і вже в лютому мав приймати гостей з Туреччини. На жаль, карантин та викликаний ним локдаун стали на заваді реалізації цих планів.

Міжрегіональне співробітництво є важливою складовою стратегічного партнерства України та Республіки Польща, ефективним засобом європейської інтеграції України, а також практичним механізмом впровадження європейських стандартів на регіональному та місцевому рівнях.
В 2019 році директором комунального закладу Слушним О.М. було підписано меморандум про співпрацю з І загальноосвітнім ліцеєм ім. Жеромського м. Кельце, Республіка Польща.

Протягом 2019-2020 років особлива увага приділялася реалізації проектів з волонтерськими організаціями: та ліцеєм у м. Кельце Республіка Польща. Для поглиблення партнерства були заплановані заходи міжнародного характеру: конференції, круглі столи, візити делегацій з Республіки Польща та навчання учнів закладу волонтерами тощо.

8-11 січня 2020 року делегація вчителів комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради» у складі: Місяць С.М., Парамзіна С.В., Парамзіна І.С., Ванжула О.В., Гура Т.Д., Гура Г.О., Ліпач С.М., Суліменко В. відвідала І Загальноосвітній ліцей ім. С. Жеромського в м. Кельце (Польща) в рамках підписаного договору про співпрацю.

Усі дні були насичені яскравими враженнями, позитивними емоціями та новими знайомствами. Це і зустрічі з представником Адміністрації міста Кельце, з властями відділу освіти, культури і спорту, знайомство з системою освіти в Польщі і Кельце, відвідування вищої школи економіки, права та медичних наук ім. проф. Едварда Ліпінського у м. Кельце. Вчителі побували на уроках англійської мови, польської літератури, математики, історії, інформатики, біології у І загальноосвітньому ліцеї ім. С. Жеромського. Також відбулися зустрічі з керівництвом, вчителями та учнями цього ліцею. Учасники делегації оглянули навчальний заклад, активно брали участь у зустрічі з його керівництвом, де обговорювалися питання освітніх технологій.
Вчителі не тільки побували в новій країні, побачили їх звичаї і традиції, але й завели нові корисні знайомства серед вчителів-іноземців. Представники педагогічного колективу нашого закладу залишилися задоволеними, оскільки вони обмінялися досвідом зі своїми колегами з Польщі.
Надалі адміністрація та вчителі партнерських шкіл планують продовжувати співпрацю між навчальними закладами і спільними зусиллями організовувати зустрічі.

17 січня 2020 року у закладі відбувся круглий стіл «Освітня система Польщі» Директор закладу Слушний Олег Миколайович ознайомив присутніх з системою освіти в Польщі. Вчителі, які відвідали І загальноосвітній ліцей ім. С. Жеромського, поділилися враженнями і обмінялися досвідом, щодо реалізації програми підготовки учнів в початковій та старшій школі.
Були внесені пропозиції щодо подальшої співпраці з партнерським закладом м. Кельце. 5-6 березня 2020 року наш заклад відвідала польська делегація в рамках реалізацію меморандуму про співпрацю.

З метою організації міжнародного партнерства творчою групою учителів, до складу якої увійшли: Слушний О.М. - директор закладу, керівник проекту; Стукаленко Л.В. - вчитель англійської мови, координатор проекту; Дрейчук О.В., Парамзіна І. С., Сішко М.Л., Слободянюк І.С., Шевченко С.В., учителі іноземних мов, було створено цілісну систему ефективних заходів для налагодження дружніх відносин та забезпечення стабільного співробітництва, а також формування позитивного міжнародного іміджу закладу освіти. Встановлення дружніх міжнародних відносин в галузі освіти сприятиме дотриманню курсу на євроінтеграцію та вирішенню актуальних освітніх проблем. Перевагою такої співпраці є можливість забезпечення комплексного підходу до розв'язання проблеми розвитку міжнародного співробітництва.

Зустріч учні 6-11 класів та вчителів кафедри іноземних мов з волонтерами на тему: культури народів України та Туреччини

222