«Національно-патріотичне виховання школярів: виклики сьогодення»

НАВЧАЮЧИСЬ - НАВЧАЄМО!
Про семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання школярів: виклики сьогодення» у ВЛ № 20.
Актуальність національно-патріотичного виховання учнів та учениць зумовлюється необхідністю консолідації та розвитку сучасного українського суспільства. Педагоги Вінницького ліцею № 20 розуміють, що сьогодні потрібні нові підходи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості здобувачів освіти, оскільки більшість від загального обсягу виховних впливів на особистість дитини здійснює саме освітнє середовище. Патріотичне виховання залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. Тому ключовим пріоритетом національно-патріотичного виховання сучасності є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. От і завдання для всього педагогічного колективу нашого закладу - так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних педагогів, середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності та самобутності. Саме задля реалізації поставлених цілей педагоги підвищують свій професійний рівень в напрямку національно-патріотичного виховання у сьогоденні. В рамках семінару-практикуму «Національно-патріотичне виховання школярів: виклики сьогодення» для педагогів закладу були розкриті нові підходи у роботі з дітьми та учнівською молоддю. А без нових знань, умінь і навичок і для педагогів, в тому числі, нового шляху не побудуєш. В процесі роботи було надано нового значення Грі - як іскрі, що запалює вогник допитливості в учнів та учениць. Використання ігор в процесі проведення заходів створює навчальну мотивацію, дозволяє виховувати спостережливість, вміння працювати в групі, слухати і чути інших. Діти стають більш вільними і незалежними, самостійними і відповідальними, творчими та активними. Педагоги стали активними першопрохідцями на локаційних станціях: «ФАЙНА-ЮКРАЙНА», «STEM-ART», «UKRAINIAN HUB» та «КОПІНГ СТРАТЕГІЇ». В ході проведення заходу педагогічний колектив закладу отримав цінні знання та практичний досвід. Учителі впевнені, що національно-патріотичне виховання є невіддільною частиною сучасної освіти й має велике значення для розвитку молодого покоління.