«Відповідальне батьківство»

Третій день тижня розвитку екологічної компетентності «Відповідальне батьківство» у Вінницькому ліцеї №20, було присвяченоекологічному вихованню дітей у родині. Адже саме через спілкування в родині дитина стає більш чутливою до навколишнього світу і розуміє що вона є частиною природи.

На екологічній онлайн-конференції «Війна та екологічні зміни на планеті», яку провели вчителі інформатики Олег Слушний та Алла Мамчур для учнів 11-Б класу було розглянуто негативний вплив війни в Україні на екологію та навколишнє середовище. Повномасштабне вторгнення росії до України вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів, де тривають бойові дії. Також війна впливає на природу: забруднення землі, водоймищ та повітря, знищення популяцій тварин, зміна клімату на нашій планеті. Учні точно зрозуміли: чим довше триватиме війна, тим більше шкоди вона завдасть довкіллю, і тим більше наслідків ми матимемо в майбутньому. Тож не втомлюємось допомагати ЗСУ. Цим самим наближатимемо нашу Перемогу та збережемо нашу планету.

Цікавий та пізнавальний урок фізики провів Олег Рознюк у 8-В класі “Екозадачі на уроках фізики”. Необхідність шанобливого ставлення до природи, людини та її творчості переконливо доведено мовою фізики. Під час роботи на уроці учні могли аналізувати явища і процеси, що відбуваються в довкіллі, та розв'язувати відповідні задачі.

Відповідальне ставлення до навколишнього середовища формується тими реальними умовами, в яких знаходиться вихованець.

Трач Оксана вчителька англійської мови та Матюха Альона вчителька початкових класів провели бінарний урок у 2-А класі «Save our planet». Бережімо нашу планету! Учні дискутували про наявні екологічні проблеми, шукали шляхи їх вирішення. Переглянули відеоролик про різні чинники впливу людини на природу та їх часто не зворотні наслідки. Вправлялися в екологічній грі "Сортуємо правильно!". З'ясували, що найкращий результат досягається лише спільною свідомою екологічною поведінкою.

Людмила Рознюк провела урок математики у 9-Д та 9-Г класі “Екозадачі на уроках математики”. На уроках були розкриті можливості для формування в учнів відповідального ставлення до природи, власного здоров’я, нового світосприйняття та новий підхід до діяльності, що ґрунтується на формуванні екологічних цінностей, підвищення рівня екологічної свідомості, розвитку пізнавальних інтересів та логічного мислення учнів, розширення їх світогляду.

Розв’язування математичних задач екологічного змісту змусило учнів перейнятися проблемами екології та не допускати в майбутньому помилок, пов’язаних з непродуманим натиском на природу.

Лариса Кукса та Євген Нечипорук провели у 6-Є класі урок на тему “Створення комп’ютерної презентації “Сортування сміття у моїй сім’ї”. Етапи створення комп’ютерної презентації. Ефекти анімації об’єктів на слайдах комп’ютерної презентації. Додавання ефектів анімації до об’єктів слайда”. Урок був цікавим та пізнавальним. Тема сортування сміття є актуальною та важливою для кожного з нас. Діти продемонстрували високий рівень відповідальності, заздалегідь підготувавши матеріал для презентацій. Це свідчить про їхню зацікавленість у темі та бажання зробити свій внесок у збереження довкілля. Учні не лише створювали презентації, а й проводили дослідження, збирали інформацію та оформлювали її у вигляді слайдів. Це сприяло розвитку їхніх навичок роботи з комп’ютером, аналітичного мислення та творчих здібностей.

Вчителі інформатики Денис Король та Євгеній Нечипорук провели виховний захід у 5-Г класі на тему «Екологічна катастрофа ЧАЄС та її наслідки впливу на екологію планети та суспільство». Виховний захід базувався на демонстрації фрагментів наукових фільмів створених каналами National Geographic, Discovery, BBC, та відео створеними українськими національними науковими спільнотами. Зверталась увага учнів на наслідки порушення нормативів безпечної експлуатації ЧАЄС.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування