"Від джерел до джерел"

Завершився Тиждень розвитку компетентності навчання впродовж життя "Знання - це скарб, а вміння вчитись - шлях до нього. Сьогодні був тематичний день під гаслом "Від джерел до джерел". Ми згадували звичаї та традиції нашого народу, брали участь в майстер-класах. Особливо символічним стало те, що заходи та уроки проходили напередодні Міжнародного дня пам'яті жертв Голодомору, що дало можливість зосередитися на важливих уроках історії для всього людства. Учні усвідомили, наскільки важливо знати звичаї і традиції нашого народу, зберігати пам'ять про трагедії минулого.

Урок української літератури, присвячений повісті Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять" та зображенню українських звичаїв та традицій, був проведений Людмилою Ящук у вигляді фольклорного дослідження. Актуальна та цікава тема для учнів сьомого класу поєднала вивчення літератури з пізнанням власної культури. Цікава історія викликала емоційний відгук учнів. Вдало підкреслено зв'язок між описаними у творі звичаями та сучасним життям, що зробило матеріал більш зрозумілим та близьким учням.

Майстер-клас з плетіння соломою фігурки ангела та різдвяної зірочки, проведений майстринею Галиною Твердою для учнів 9-В, 5-В та 5-Д класів, виявився цікавим та плідним заходом. Завдання було складним, але доступним для виконання учнями, що сприяло розвитку їхніх творчих здібностей та дрібної моторики. Виготовлення різдвяної іграшки – ангела та зірочки виявилося досить актуальним, враховуючи наближення святкового періоду. Це додавало заходу особливої атмосфери та мотивації. Завдяки майстер-класу, учні отримали практичний досвід роботи з природним матеріалом – соломою, навчилися нових технік плетіння та виготовлення декоративних виробів.

Учителі закладу– творці традицій взяли участь у виготовленні різдвяного дідуха з соломи. Захід не лише дав можливість опанувати нові навички, а й став важливим кроком до збереження та популяризації українських традицій. Уміння працювати руками, цінувати традиції та створювати красу своїми руками – це цінні навички, які вчителі зможуть застосувати на уроках, організовуючи творчі заняття для учнів.

У 2-А класі Альона Матюха провела урок "Засвіти свічку пам'яті", на якому учні розширили свої знання про трагічне минуле нашого народу, дослідили значення слова Голодомор...Діти вчилися бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки...

Тетяна Чимерис у 2-Д класі провела урок до дня пам’яті жертв Голодомору “Україна пам’ятає!” Разом переглянули відео про Голодомор, виготовили аплікації «Свіча памʼяті жертв Голодомору», вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, запалили лампадки під мелодію О . Білозгір «Свіча». Кожен учень до глибини душі пройнявся тим горем та болем за усю країну і скуштував шматочок чорного хліба, розуміючи, яку високу ціну заплатили за нього наші предки.

Учні 4- Д класу створили віночок пам’яті жертвам Голодомору, досліджували із батьками розповіді від старожилів про 1932-1933 р. Переглянувши мультик «Голодний дух» і прослухавши казку « Три крихти хліба», діти дуже багато винесли для себе повчального, а в очах заіскрилися сльозинки. Цінуймо! Бережімо! Допомагаймо тим, кому голодно, а кожну крихточку, обережно зібрану зі столу, віддайте друзям нашим меншим.

Ми вивчаємо, щоб зрозуміти. Ми пам’ятаємо, щоб запобігти. Ми діємо, щоб не повторити.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування