«Спочатку було Слово…»

У Вінницькому ліцеї №20 розпочався Тиждень розвитку компетентності навчання впродовж життя «Знання – це скарб, а вміння вчитись – шлях до нього». 📝

Гасло першого дня - «Спочатку було Слово…».

«О слово! Будь мечем моїм!

Ні, сонцем стань! Вгорі спинися,

Осяй мій край і розлетися

Дощами судними над ним" ( О.Олесь).

Слово дарує нам радість спілкування, радість читання, пізнання.💛

Гусак Тетяна у 3-Б класі провела урок я пізнаю світ на тему "Водойми Запорізької області. Пороги", під час якого діти поглибили знання про водойми, здійснили відеоподорож на острів Хортиця, милувалися найвідомішими в Україні порогами на Дніпрі, досліджували слова як справжні мовознавці, взяли участь у чемпіонаті із швидкісної лічби. Урок був насиченим, цікавим, пізнавальним.

Урок української мови відбувся у 3-В класі (учитель Тетяна Павлюк) «Префікси і прийменники. Г.Фалькович «Все, що звечора наснилося»». Діти познайомилися з новими словами, почули їх правильний наголос, навчилися правильно їх писати.

Світлана Шевченко провела урок-вікторину у 4-Б класі “Learn and Have Fun!”. Здобувачі освіти отримали стимул постійно поглиблювати свої знання завдяки читанню; кожен приніс улюблену книжку та розповів про неї; учні відповідали на питання вікторини, демонструючи власну ерудицію. Особливе пожвавлення викликав “Running Dictation” («Рухливий диктант»), коли учні диктували слова один одному та швидко записували на дошці .

Учні 6-Г та 5-В класів (вчителі Олена Колесник та Вікторія Степаненко) запросили на гостину поетів Вінничини... Спочатку було слово.. Воно надихає людей на творчі злети, окрилює закоханих, допомагає вистояти у буремні роки війни. Із творчим словом своїх набутків поділились із ліцеїстами поети Вінниці: Світлана Вихованка, Ірина Малярська, Олександр Рак. Незабутньою стала ця зустріч для дітей: вони з перших уст відчули силу та красу слова, спробували римувати та пройнялися співом патріотичних пісень, які під акомпонемент виконував Олександр Рак, а далі підхоплював зал.

Сьогодні було проведено урок української літератури у 5 -В класі "Літературна казка. Іван Франко. Казка «Фарбований Лис»" Степаненко Вікторією. Метою уроку було поглибити знання учнів про літературну казку як жанр, познайомити з творчістю Івана Франка, зокрема з казкою "Фарбований Лис".. На уроці було цікаво, учні радо відповідали на питання, найбільше їм сподобалось створювати комікс . Додому вони отримали не менш захоплююче завдання написати власну кінцівку казки.

У 8-Д класі проведено не стандартний урок літератури рідного краю, а поетичну зустріч «Черпаємо натхнення з рідної землі», на яку запросили сучасних поетес Світлану Вихованку, Ірину Малярську, Тетяну Кривоконь.

Талановиті гості душевно та емоційно читали поезії, розповідали про джерела натхнення, про свою громадянську позицію. Поетеси відкрили палітру емоцій для читачів, спонукаючи рухатись уперед, попри труднощі. Особливі почуття викликали поезії, присвячені незламним захисникам і захисницям рідної землі, усім, хто став на оборону країни різними шляхами. Чудові поети-сучасники подарували присутнім атмосферу душевності, родинного затишку, краси рідного слова.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування