Міжнародний День рідної мови

Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова - пісня колискова.
Мова - матері уста.
І. Багряний.

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний День рідної мови.

Мова - це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
До Міжнародного Дня рідної мови у Вінницькому ліцеї № 20 пройшли тематичні години спілкування, бесіди, інтелектуальні ігри, інтерактиви, диспути, дискусії, круглі столи. Учні 10-х класів стали активними учасниками інтелектуальної гри «Мовний ревізор», для восьмикласників було організовано квест «Мовою фольклору». Учні 6-х класів змогли показати свої знання у мовознавчій вікторині «Найрозумніший» та у грі «О, слово рідне, хто без тебе я!».
Усі заходи були покликані на те, аби ще раз нагадати, що наша мова - найкраща, ознайомити учнів із скарбами української мови, виховувати патріотичні почуття.