«Магія рідного слова»

Найрізноманітнішими заходами, цікавими уроками був сповнений другий день Тижня мовної грамотності «Нове життя нового прагне слова» у 20 ліцеї.
Вівторок, 8 листопада пройшов під гаслом «Магія рідного слова».
Цього дня учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної мови. Людмила Ящук провела інтелектуальний турнір «Мова єднає всіх», у якому взяли участь учні 7-А та 7-Б класів. Діти залюбки відповідали на питання з української мови та літератури за вивченими темами. Переможцями стали учні, які набрали 25 і більше балів. Таких здобувачів освіти виявилося чимало.
Справжніми шанувальниками мови, знавцями рідного слова показали себе учні 10-Б та 10-В класів. Продемонструвати свої знання вони змогли у тест-грі «Магія рідного слова», яку провела для них Олена Ванжула.
На запрошення Світлани Сокор учні 7-Г класу відвідали мовознавче кафе - вікторину «На гостину до слова», де смакували стравами з орфографічним джемом, з фонетичними родзинками, морозивом з морфологічними наповнювачами та, звичайно, десертом «Побажаннячко».
Літературне свято «У світі чарівної казки» організували для п'ятикласників Вікторія Степаненко та Інна Андреєва. На інтегрований захід до учнів 5-Ж класу завітали герої казок. Разом вони відгадували загадки, брали участь у вікторинах, розгадували ребуси, складали пазли.
З філологічними цікавинками знайомила сьогодні ліцеїстів бібліотекар Катерина Пилявець. Організована нею пізнавальна мозаїка «Мовний вернісаж» поєднала дитячі конкурси, ігри й огляд літератури з історії мови та питань культури мовлення.
Учні 8-В класу відвідали літературно-хімічну вітальню «Геніальні люди - геніальні у всьому», де разом з Людмилою Сольською намагалися з'ясувати, що ж спільного між Тарасом Шевченком і Дмитром Менделєєвим. Хвилю позитивних емоцій у восьмикласників викликав конкурс «Перекладач», що поєднував у собі питання з української мови та хімії. Учні із захопленням перекладали українські прислів´я мовою хімії та підбирали антоніми до хімічних понять.
Проведені заходи спонукали учнів до творчості, пізнання та креативності.