"День рятівника"
Другий день тижня розвитку екологічної компетентності "Від екології природи - до екології душі" пройшов під назвою "День рятівника". Учителі закладу проводили заходи, присвячені надзвичайним ситуаціям, наслідкам Чорнобильської катастрофи тощо.
Віта Саранчук, учителька математики, провела урок математики у 6-В класі “Відсотки у житті. Знаходження відсотків від числа. Аналіз наслідків Чорнобильської катастрофи”. Діти вчилися знаходити відсотки від числа, обговорили, де у житті зустрічаються проценти. Пригадали одну з найбільших техногенних катастроф, її наслідки. А також пригадали порядок дій населення у випадку вибуху на атомній електростанції.
Учителька основ здоровʼя Віталія Борисюк у 9-А класі провела урок «Радіоактивне забруднення в Україні, як наслідок Чорнобильської катастрофи». Учасники освітнього процесу ознайомилися із поняттям радіоактивне забруднення, його вплив на здоровʼя та екологію, а також згадали наслідки Чорнобильської катастрофи для України та обговорили заходи безпеки в умовах радіаційної безпеки.
Учителі технологій Світлана Парамзіна та Оксана Самсонюк провели екобатл «Моя земля – мій дім» в 7-Б класі. У змаганнях брали участь команда «зелених», символом яких були ліси, поля, луки та команда «синіх», символом яких були водойми, річки, моря, океани. Команди проходили конкурсні випробування у семи номінаціях. У конкурсі «Recycling», команди шукали відповіді на запитання по вторинній переробці. Тестування «Вибір є завжди» розширив кругозір учасників по екологічній ситуації у світі. У номінації «Сортування сміття» команди облаштовували контейнери для сортування сміття та вчилися його сортувати. Номінація «Експеримент» надала можливість на практиці підтвердити прислів’я «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Учасники батлу досліджували екологічний календар на вересень-січень 2024 року та згадували прислів’я на екологічну тематику. На згадку про захід учасники отримали магнітики з нагадуванням «Моя земля – мій дім».
Виховний захід "Екологічний годинник: Вимірюємо час змін у природі" у 9-А класу провела Наталія Юрченко, вчителька математики. Захід спрямований на підвищення обізнаності про зміни в природі та екологічні проблеми з якими стикається наша планета. Основна ідея заходу полягає у створенні символічного годинника, який показує, скільки часу залишилося до критичних екологічних змін, таких як глобальне потепління, втрата біорізноманіття або забруднення повітря і води. Протягом заходу учасники обговорювали поточні екологічні виклики. Головна мета заходу – мотивувати дітей до дій на рівні особистого внеску та громадських ініціатив, щоб уповільнити або запобігти катастрофічним наслідкам для довкілля.
Леся Попова, учителька інформатики провела урок у 3-Б класі “Надзвичайні ситуації. Способи подання повідомлень: текстовий, графічний, числовий, звуковий, умовні жести та сигнали, комбінований”. Учні на уроці дізналися про різновиди надзвичайних ситуацій і про важливість професії рятівника. Практичні завдання допомагали виховувати повагу до людей-рятівників, бережливе ставлення до власного життя та навколишнього середовища.
Наземчук Катерина, вчитель англійської мови, провела уроки у 6-А та у 6-Г класі на тему “People and Animals”. Учні обговорювали цінність тваринного світу у нашому житті та прості способи як долучитися до захисту прав тварин, виховували у собі почуття відповідальності за домашніх улюбленців.