День рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови, який світова спільнота відзначає 21 лютого, у Вінницькому ліцеї №20 відбувся ряд заходів з метою розвитку та поглиблення знань здобувачів освіти, здатних гідно передати духовні надбання свого народу та попередніх поколінь. Заговори, щоб я тебе побачив - таким епіграфом розпочався урок української літератури у 7-А та 7-Б класах (учитель Ящук Людмила). Учні мали можливість поринути у чарівний світ українського слова, читаючи поезії Ліни Костенко, несли гордо слово рідне українське, виплекане віками, збережене, живе.
Для учнів та учениць 7-Г класу Сокор Світлана провела лінгвістично-пізнавальне асорті «Магія рідного слова». Здобувачі освіти поглибили знання про Міжнародний день рідної мови, у конкурсах розвивали усне мовлення, пам'ять та словниковий запас.
У 5 -В класі Степаненко Вікторія провела вікторину " До мови доторкнемось серцем". Учні дізналися історію походження свята, відгадували кросворд «Наша мова», за допомогою картинок характеризували фразеологізми.
Учні 9-А класу (учитель Канюк Валентина) урок літератури почали з виразного читання уривка із триптиха «І мертвим, і живим...» Тараса Шевченка. Гаслом уроку стали слова: «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь.» Адже діти підготували відеощоденники «Моє прочитання Кобзаря». І линуло рідне слово. Це - слово Кобзаря, якого ми любимо і яким пишаємося, якого знає і шанує весь світ.
Учні 9-В класу (учитель Ванжула Олена) взяли участь у філологічному квесті "У тенетах суржика", метою проведення якого було довести, яке чудове спілкування рідною мовою без використання суржикових виразів, сприяти осучасненню, очищенню рідної мови, збагаченню словникового запасу мовців. Діти попрацювали над збагаченням лексики, поглибили знання про красу і багатство української мови.
Учні 11-А класу (учитель Гура Таїса) зібралися на мовну толоку, щоб гуртом побудувати піраміду із слів, позбавитись від мовного сміття, назбирати «кольорових камінців» і навіть скласти меню із страв з невідмінюваних іменників. І яка ж толока без української пісні?! Тож звучало слово, линула пісня. Діти разом працювали, щоб наша мова ще більше розквітла, засяяла різними барвами,залунала ніжними звуками!
Учні 6-В класу змагалися в інтелектуальній квест- грі знавців рідної мови "Ой у лузі червона калина...", який підготувала Станкевич Наталія. Діти дізналися про символізм калини в літературі та житті нашого народу. Учні відвідали 6 станцій: «Мовні намистинки», «Дивограй», «Мовний серпанок», «Осоння», «Шифрувальник», «Пісенний вирій», виконавши цікаві завдання на знання алфавіту, лексикології, фразеології. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.
Учні 5-Г (учитель Колесник Олена) класу взяли участь у вікторині «Мова моя барвінкова», під час якої діти відчули красу та багатство рідного слова, поринули у світ краси і принад української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу. Конкурси, мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вивчати рідну мову.