«Розділові знаки при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами»

31.01.23 року у Вінницькому ліцеї №20 у 8-В класі відбувся інтегрований урок на тему: «Розділові знаки при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами». Епіграфом до уроку обміну досвідом стали слова Г. Коваля: «Людина в світ зерно нести повинна, як зерно носить людям колосок». Восьмикласники працювали в командах: мовознавці, літературознавці, математики, дизайнери. Впродовж заняття кожен учень був активним учасником освітнього процесу, розвивав компетентності в природничих науках, вміння спілкуватися державною та іноземними мовами, математичну грамотність, підприємливість та ініціативність, уміння навчатись впродовж життя. Кожна команда отримала загальні завдання та індивідуальні. Мовознавці опрацьовували текст про традиції українців прикрашати оселю дідухом на Різдво, таким чином віддавати шану колоскам пшениці, хлібові, зернині. Літературознавці пригадали твори народної творчості, в яких говориться про зерно, про запашну хлібну паляницю. Декламуючи рядки казки «Колосок», діти визначили головну думку твору: наш народ завжди засуджував ледарів та возвеличував працьовитих людей. А щоб отримати пироги на столі, треба добре потрудитись. Про це дізнались не з теорії, а з практики двоє учнів класу Заремба Максим та Бухта Людмила, які отримали завдання навчитися пекти пироги від своїх матусь й поділитись на уроці враженнями від процесу праці. Максим та Людмила розповіли однокласникам про секрети випічки. Команда математиків вирішувала задачу і мала дізнатись, скільки муки можна отримати з одного пшеничного колоска, який знайшов Півник у казці. Дизайнери під керівництвом вчителя мистецтва Тітової Ольги виготовляли прикрасу «Український колосок» у стилі канзаші. Вони не тільки мали зробити своїми руками красиву брошку, а й запам'ятати, з якого матеріалу вона виготовляється, послідовність дій, а також скласти речення з однорідними членами та узагальнювальними словами. Восьмикласники успішно справились зі всіма запропонованими завданнями, попрацювали на славу. Тож мали право пригоститись смачненькими пирогами від своїх однокласників Максима та Людмили. В народі не дарма кажуть: «Праця людину годує».