«Невичерпні джерела мови»

«Невичерпні джерела мови» - четвертий день Тижня мовної грамотності «Нове життя нового прагне слова» у 20 ліцеї.
Нестандартною формою проведення уроку української літератури, а саме захист мініпроєктів «Словничок козака» (за твором В. Рутківського «Джури козака Швайки»), урізноманітнила Ящук Людмила у 6-Б класі-Інтелекті. Учні мали можливість поринути у часи Запорозької Січі, життя і побут козаків шляхом захисту власноруч створених словничків.
Чубарова Анна на інтегрованому уроці з учнями 5-Б класу досліджували та аналізували невичерпні джерела української літератури та історії. Діти переконалися, що історія передує літературі, а література інтерпретує історію.
Гура Таїса разом з учнями 10-А та 10-Б класів провели «ревізію» й намагалися позбавитись від «мовного сміття» під час лінгвістичної гри «Мовний ревізор». У цікавій формі старшокласники пізнавали глибини української мови, виявляли бажання зберегти її чистоту, знаходили й редагували помилки в рекламах, соцмережах, оголошеннях, піснях відомих виконавців.
Тепло і затишно пройшов мовознавчий конкурс «Диво калинове», який провела в 8-В класі Мазарчук Алла. Захід відзначився активністю здобувачів освіти, учні були в захваті від цікавих конкурсів, ребусів та вікторин.
На уроці фізики у Рознюка Олега «Фізика говорить українською. Випаровування та конденсація. Кипіння» учні мали можливість познайомитися з ученими-українцями, які прославили нашу країну в усьому світі видатними фізичними досягненнями.
Олена Ванжула й учні 5-Б класу під час онлайн вікторини «Цікава фразеологія» знайомилися із золотими зернинками народної мови, злитками мудрості, справжньою її окрасою - фразеологізмами. Учні заглянули в живу схованку справжнього українського колориту, змогли пройти декілька рівнів випробувань: «Фразеологічні загадки», «Ти впізнаєш його», «Спіймай помилку», «Знайди «героя», «Поверни числівник».
На уроці математики в 5 -А класі відбулася цікава віртуальна подорож «Розв'язування текстових задач на рух», яку провів вчитель математики Братко Владіслав. Учитель показав невід'ємний зв'язок математики і рідного українського слова. А використані на уроці інтерактивні платформи Leaningapps та liveworksheets сприяли кращому засвоєнню знань.
Урок української мови «Зміни приголосних при творенні слів: іменників із суфіксом -ин(а) від прикметників на -ський, -цький; буквосполученням -чн-(-шн-)» для здобувачів освіти 6-Д класу провела Станкевич Наталія у вигляді віртуальної екскурсії містами нашої Батьківщини та країнами Європи. Учні активно працювали та проявляли креативність, знання у творчому конструюванні, лінгвоестафеті, грі «Редактор», створенні туристичних маршрутів Вінниччиною.
Інтелектуальну гру «Солов'їне шоу» провела з учнями 5-Г та 5-Д класів Колесник Олена. Здобувачі освіти поринули в багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанували пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися.
Невичерпні джерела мови гуртують українців у націю.
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings