«Мрії збуваються»

Надзвичайно цікаво й змістовно пройшов останній день Тижня мовної грамотності «Нове життя нового прагне слова» у нашому ліцеї.
П'ятниця, 11 листопада, мала чудову назву «Мрії збуваються».
Бубелянчик Марина провела позакласний захід у 1-Д класі «Чарівний світ казки». Діти мандрували з героями сторінками казок, розгадувати загадки, брали участь у вікторині, виконували інтерактивні завдання. Їх мрія здійснилася - вони були на гостинах у казки.
Учні 7-9 класів поринули у світ літератури. Валентина Канюк організувала онлайн-зустріч «Ми маємо бути добрішими, ми маємо бути людянішими, ми маємо мріяти» з відомим українським письменником і журналістом із Ужгорода Олександром Гаврошем. Автор неймовірно цікавих творів охоче відповідав на запитання дітей. Таке живе спілкування спонукає до роздумів, допомагає повірити у власні сили, адже твори письменника не тільки про унікальних українців, фізичну силу людини, а й про добро, людяність, мрії.
Учні 9-В та 9-Г класів з Оленою Ванжулою виготовляли пам'ятки «9 простих правил або як захистити українську». Старшокласники із захопленням обговорювали питання щодо відродження української мови, державності, нації, пропонували власні ідеї вирішення проблеми мови в Україні. Пам'ятки, виготовлені учнями, виявилися справді цікавими, доступними і корисними.
«А який же вплив грамотності на здоров'я?» - запитаєте ви. Учителька Варваріна Оксана разом з учнями 5-Ж класу на уроці «Здоров‘я, безпека та добробут» відповіли на це питання. Під час уроку «Безпечний простір» учні вели пошукову роботу у тлумачних словниках про значення слів «безпека», «алгоритм дій», «аудит», розв'язували ребуси, загадки, ділилися прислів'ями, писали есе на тему «Кому я хочу подякувати за свою безпеку?» .
Під час інтелектуальної гри-шоу «Де логіка?» Гура Таїса разом з учнями 11-х класів шукали відповідь запитання: «Чия ж логіка сильніша?». Старшокласники мали можливість показати вміння керувати власними емоціями, розмірковувати несуперечливо й послідовно, розширити знання з української мови та літератури тощо.
Лінгвістичний квест «Рідна мова - душа народу» для учнів 6-В класу провела Станкевич Наталія. Діти дізналися про історію свята, висловили свої думки про значення мови для людини, мандрували просторами рідної мови. Команди складали асоціативний кущ, збирали прислів'я та пояснювали їх значення, розгадували ребуси, знаходили синоніми до слів іншомовного походження.
Українська мова могутня, глибинна. І кожне слово має свій відтінок: сум, радість, гумор, щедрість, щирість, мрійливість. Мова розчулює, закликає до боротьби, клекоче у ненависті до зла, до несправедливості, до насильства.
Скільки шляхів до мовної грамотності показали вчителі та учні нашого ліцею! Їх безліч! І всі вони починаються з любові до рідної мови. А ще з мрії. Вишукана грамотна мова - наша мрія! А мрії збуваються за умови величезного бажання втілити їх у життя.
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings